Dla zamówień od 400 zł przesyłka na terenie Polski gratis

Tencel (lyocell) - materiał przyjazny skórze i środowisku 0
2.jpg

Branża odzieżowa jest drugim co do wielkości sprawcą zanieczyszczania naszej planety. Produkowanie dużej ilości ubrań, które w szybkim czasie są wyrzucane na śmietnik, powoduje zwiększone zużycie zasobów oraz z drugiej strony – zwiększającą się ilość odpadów. Na szczęście istnieją materiały, których produkcja w minimalnym tylko stopniu obciąża środowisko. Na pewno należy do nich tencel (lub lyocell), czyli włókno nowej generacji, podobnie jak wiskoza, produkowane z celulozy pozyskiwanej z drewna. Zobacz, co warto o nim wiedzieć.

Lyocell czy tencel – czym się różnią?

Poszukując w internecie informacji na temat lyocellu i tencelu prawdopodobnie spotkasz się z ich wymiennym stosowaniem. Możesz się więc zastanawoaić czy lyocell i tencel to to samo? Czym się różni lyocell od tencelu? Spieszymy z wyjaśnieniem. Tencel ™ to opatentowana przez austriacką firmę Lenzing nazwa lyocellu i tylko materiał z certyfikatem tej firmy może używać nazwy Tencel™. Jednym słowem każdy tencel to lyocell, ale nie każdy lyocell to tencel.

VOLNA szyje ubrania tylko z certyfikowanego tencelu, gdyż jest to zgodne z filozofią marki, w której troska o środowisko jest priorytetem. Wykorzystując certyfikowany Tencel mamy pewność, że materiał spełnia najwyższe standardy ochrony środowiska.

Jak powstaje tencel?

Tencel jest materiałem produkowanym poprzez rozpuszczenie celulozy drzewnej, podobnie jak wiskoza. W przeciwieństwie jednak do wiskozy, przy produkcji tencelu nie są stosowane substancje żrące. Zamiast nich używany jest n-tlenek n-metylomorfoliny (NMMO), który jest bezpieczny, nietoksyczny, i może być ponownie wykorzystywany w procesie produkcyjnym w ponad 99 %. Dlatego właśnie tencel jest tworzony w obiegu zamkniętym.

 

 

 

Ponadto, tencel jest materiałem całkowicie biodegradowalnym. Włókna tencelu uzyskały certyfikat kompostowalności i biodegradacji, dzięki czemu mogą w pełni powrócić do natury.

Tencel – materiał przyjazny dla Twojej skóry

Tencel ma wyjątkowe właściwości dla użytkownika:

 

 

1. Tencel ma znakomite właściwości oddychające.


Jego włókna doskonale pochłaniają wilgoć oraz regulują temperaturę. Gładka powierzchnia włókien skutecznie pochłania i uwalnia wilgoć, dlatego wspiera naturalną regulację termiczną organizmu.

2. Tencel ogranicza rozwój bakterii


Włókna tencelu skutecznie pochłaniają wilgoć. W porównaniu do poliestru i materiałów syntetycznych, na powierzchni włókna powstaje mniej wilgoci, aby bakterie mogły się rozwijać. W konsekwencji tencel zapewnia mniej korzystne środowisko dla rozwoju bakterii, oferując tkaninom lepsze właściwości higieniczne.

3. Tencel jest delikatny dla skóryTencel jest naturalnie miękki w dotyku i zapewnia Ci wyjątkowy komfort. Oglądane pod mikroskopem elektronowym, włókna tencelu wykazują gładką powierzchnię, nadając tkaninie miękkość i zapewniając komfort wrażliwej skórze.

 

Ubrania z tencelu dostępne w naszym sklepie:

 

Topy Petra


Koszula Rita

 

Sukienka Numero Uno lila:

 

Mamy nadzieję, że tak samo jak my zachwycicie się tym niezwykłym materiałem i zagości on w Waszych szafach na dłużej!

Źródło:

https://www.lenzing.com/

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl